Lety mimo jsou kytarista Mirek Cvanciger přezdívaný Cvanc, zpěvák a baskytarista Lukáš Klofec alias Looky a bubeník, kterému nikdo neřekne jinak než Maštěnka. Na české hudební scéně se pohybují už od devadesátých let a za tu dobu stihli odehrát hezkou řádku koncertů (určitě něco přes tisíc). V rámci hudebního spektra stáli vždy někde mezi alternativním rockem, elektronikou a mainstreamem, což dokládá jejich schopnost s úspěchem předskakovat tak žánrově rozličným kapelám jako HIM, Liquido, Young Gods, Killing Joke, Supergrass anebo řadu let také Třem Sestrám.
Je to dané hlavně tím, že Lety mimo vždycky bavilo míchat různé hudební vlivy a tím si vytvořit vlastní a nezaměnitelný styl, který sami nazývají Space punk.
Letos kapela slaví 20 let od vydání debutové desky Space punk a chystá k tomu projekt Lety mimo re:fresh, který představí jak koncertně, tak na nové desce. Kluci se spojili s elektronickým producentem Lukasem Midubem, který posunul sound, jak sami s nadsázkou říkají, někam mezi Depeche Mode a Tata bojs. Refresh spočívá v tom, že společně přepracovali starší písně do nového zvukového hávu a postupně tvoří i nové. Zároveň se Midub stává čtvrtým členem kapely, který bude mít na koncertech na starosti elektroniku.