PAPALESCU2

Projekt Moimira Papalescu a jeho syna Miki Papeže.

V této skupině se sešly 2 generace - uznávaný hudebník a skladatel Moimir Papalescu a jeho syn Miki, talentovaný bubeník a hráč na klávesové nástroje.

Skupina vznikla v roce 2015, když bylo Mikimu pouhých 11 let. Téhož roku natočili první album "Das Teleskop" a kromě turné po českých klubech (Rock Café Praha, Mersey Brno, Žlutý pes Pardubice, Divadlo pod lampou Plzeň, Freiplatz Opava) odehráli o rok později 2 živá vystoupení pro Českou televizi. Jejich hudba je dynamická, energetická a taneční - tepající syntezátory doprovázejí přesné a nekompromisní bicí mladého bubeníka a také interesantní vokál hostující Báry Formánkové (Bara4).

V současné době, kdy je Mikimu již 16 let, nahráli druhé album "Homework2" s několika hosty od nás i ze zahraničí a odehráli i několik úspešných koncertů, například na trutnovském festivalu ArtuKus nebo v pražském klubu Rock Café. V říjnu 2021 natočili také s režisérkou Evou Spáčilovou dokument pro Českou televizi. Jejich klip ke skladbě "Slavia café" vytvořila výtvarnice Tereza Damcová. Miki Papež přispěl také aktuálně 2 skladbami na nové, kritikou i fanoušky ceněné album "Electrofantasex" Bruna Ferrariho a zároveň je i členem skupiny JAF34.

V současné době vystupují Papalescu2 v sestavě:

Moimir Papalescu - syntezátory a zpěv

Miki Papež - akustické bicí

Bára Formánková (Bara4) - zpěv

Jakub Zachoval - kytara